Hakkımızda

2002 yılında denizcilik ve yat malzemeleri alanında her alandaki deniz meraklılarına eksiksiz hizmet verme misyonu ile yola çıkan Lahur Marine, sektöründe 20. Yılını doldurmanın haklı gururunu yaşıyor.

Lahur Marine, bu 20 yıl içinde sektör tecrübesi, bilgi birikimi ve doğru insan kaynağı ile büyüyerek Türkiye’in en çok tercih edilen denizcilik e-ticaret sitesi olan denizdukkani.com’u hayata geçirdi. Aquaforza, Porvaletti, Zojirushi gibi önemli markaları Türkiye’ye kazandıran firma, bir yandan kullanım alanı oldukça genişleyen şişme katlanır ve sert tabanlı bot alanında da uzmanlaştı.

Dünyaca ünlü markalar ile yürütülen iyi ilişkiler ve Lahur Marine’in sektördeki güçlü konumu, şişme bot (RIB), tekne, dıştan takma deniz motorları alanında faaliyet gösteren BOTEPA markasını doğurdu. 2020 yılından itibaren şişme bot, tekne ve motor satış-pazarlama faaliyetleri BOTEPA markası çatısı altına girdi.

Sert tabanlı şişme bot kategorisinde bota adını vermiş dünyaca ünlü Zodiac Nautic markasının uzun yıllardır yetkili bayiliğini yapan BOTEPA, özellikle Kuzey ve Güney Amerika’nın en dominant sert tabanlı bot (RIB) üreticisi AB Inflatables’ın da Türkiye distribütörü konumundadır.

BOTEPA, yerli piyasada da işçilik ve malzeme kalitesi ile kendini ispat etmiş olan JEETRIB markasının Türkiye distribütörlüğünü bünyesine katmıştır. Oluşturduğu geniş bayi ve servis ağı ile Türk denizlerinde tercih edilen tedarikçi olmanın gurunu yaşamaktadır.

Dıştan takma deniz motoru satış ve pazarlamasında ise Mercury, Suzuki ve Tohatsu gibi sektörün en çok tercih edilen markalarının Ege Bölgesi’ndeki en önemli bayisi olan BOTEPA, son yıllarda yaptığı atılım ile Jet-Ski denildiğinde akla gelen ilk marka olan Sea-Doo’nun da bayiliğini alarak denizde performans ve eğlence tutkunlarına hizmet vermeye başlamıştır.

Satış öncesi ve sonrasındaki tüm süreçlerdeki bilgi birikimi ve eksiksiz hizmeti ile öne çıkan BOTEPA, son kullanıcıdan başlayarak, tekne/yat üreticilerine tekil veya toptan satış konusunda da farkını her alanda hissettirmektedir.